wzrok

Już dziś wybierz się do okulisty, jaki dobierze dla Ciebie odpowiednie moce soczewek!

tablica okulistyczna widziana przez okulary
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Na obecną chwilę coraz więcej ludzi ma problemy ze wzrokiem. Już małolaty skarżą się swoim rodzicielom na to, iżkażdego dnia ich wzrok słabnie. Jest to spowodowane szczególnie długimi godzinami przed monitorem komputera oraz nauką przy sztucznym świetle.

Jak zadbać o oczy? Co zrobić, gdy pojawią się poważne wady wzroku?

słaby wzrok
Author: JZO
Source: JZO
Wiele ludzi o tym nie wiea, natomiast oczy lubią patrzeć daleko, bo w takim momencie zażywają odpoczynku. Natomiast siedząc przed laptopem cały czas patrzymy na znajdujący się blisko ekran monitora. Towarzyszące temu napięcie mięśni powoduje, że oczy są przeciążone oraz zmęczone. Ciągłe wpatrywanie się w ekran powoduje także, że za rzadko mrugamy.

Czy metoda laserowego leczenia zastąpi okulary i soczewki? Efektywność zabiegu naświetlania wiązkami

Okulary
Author: uditha wickramanayaka
Source: http://www.flickr.com
Powody pogorszenia wzroku bywają różne. W kontekście słabnięcia widzianego przez nas „obrazu” świata wykładamy na okulary (często coraz mocniejsze) i soczewki naprawdę pokaźne pieniądze. Okazuje się, że dla zapewnienia oczom prawidłowego obrazu widzianego nie potrzeba wyłącznie szkieł i soczewek.

Skuteczne leczenie różnego rodzaju chorób wzroku

badanie wzroku
Author: Jay Tamboli
Source: http://www.flickr.com
Wzrok na pewno zalicza się do absolutnie najistotniejszych zmysłów dla wszystkich ludzi, zaś każdy, kto tylko nie może w pełni z niego skorzystać ma bardzo utrudnione życie. Smutna wiadomość jest taka, że różnego rodzaju choroby z tym związane mogą niekiedy spadać na praktycznie każdego z nas – ponadto stały się one szczególnie „popularne” w obecnych czasach, kiedy to wielu z nas spędza całe mnóstwo czasu z komputerem albo telewizorem. Z tego też powodu zdecydowanie warto zainteresować się trochę bliżej całą tą kwestią i zdobyć chociażby minimalną wiedzę z tym związaną, bo dzięki temu w każdym przypadku będziemy w stanie odpowiednio wcześnie rozpoznać wiele tego typu dolegliwości, które mogą pojawić się właśnie u nas. Naturalnie, istnieje też mnóstwo skutecznych sposobów na znaczne zmniejszenie takiego ryzyka; do najbardziej podstawowych z nich zalicza się wystrzeganie się wspomnianych wyżej rzeczy takich jak telewizja, bowiem mogą one w bardzo zły sposób wpływać na stan zdrowia naszych oczu. Niezwykle ważna jest tutaj również odpowiednia dieta, bo bez dziennej dawki witamin nasze oczy nigdy nie mogłyby funkcjonować naprawdę sprawnie.

Zdrowe oczy – jak można dziś o nie naprawdę efektywnie dbać, by zagwarantować sobie ich zdrowie?

Oko
Author: www.s-lab.pl
Source: www.s-lab.pl
Wzrok jest absolutnie jednym z najistotniejszych zmysłów człowieka, więc wskazane jest prawidłowo zadbać o oczy. Niestety, dziś są one narażone na sporo zagrożeń, takich jak długie godziny spędzone przed ekranem telewizora, komputera lub telefonu oraz wpływ promieniowania słonecznego. Jak w takim razie zagwarantować sobie zdrowie oczu? O czym bezwzględnie należy pamiętać?

Jak sobie radzić, kiedy występują problemy ze wzrokiem? Jakie istnieją sposoby, by temu zaradzić?

okulista
Author: MilitaryHealth
Source: http://www.flickr.com
Różne czynniki chorobotwórcze, takie jak bakterie lub wirusy mogą przedostawać się z krwią do siatkówki, a także przylegającej do niej naczyniówki. Rozwinie się wtedy ognisko zapalne, którego objawy zależą od miejsca gdzie uszkodzona jest siatkówka. Jeżeli takie zwyrodnienie siatkówki odnosi się do plamki, chory będzie widział mroczki w polu widzenia, lecz także inne dziwne rzeczy, jak błyski, nastąpi nieprawidłowe widzenie kolorów czy zmiana kształtu oglądanych przedmiotów.

Pages