Urząd Skarbowy

Zaliczka na podatek od wynajęcia, rozliczenie podatku za wynajem

Mieszkanie
Author: Karl Baron
Source: http://www.flickr.com
Kiedy chcemy od kogoś zacząć wynajmować mieszkanie nie zawsze mamy pojęcie dotyczące wynajmowania lokalu mieszkalnego. Jednak to nie my powinniśmy wszystko wiedzieć, o wiele więcej powinna wiedzieć osoba, która postanowiła konkretne mieszkanie nam wynajmować. Istnieje coś takiego jak zaliczka na podatek od najmu.

Jeden procent podatku z pit 2014 – sprawdź, z jakiej racji powinniśmy go przekazać?

Gotówka
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Rozliczenie pit 2014 to obowiązek każdego podatnika. Trzeba to zrobić w każdym roku, w terminach wyznaczonych przez Urząd Skarbowy, w przeciwnym wypadku mogą grozić nam surowe kary. Rozliczanie pit może się łączyć również z przyjemną chwilą, która dotyczy sposobności oddania 1 % swojego podatku. Na czym to polega i dlaczego warto jest to robić?

Obowiązek podatkowy, czyli każdy pracujący musi pamiętać, aby rozliczyć się z Urzędem Skarbowym

rozliczanie podatków
Author: Simon Cunningham
Source: http://www.flickr.com
Na każdym obywatelu spoczywa określona liczba obowiązków, których nie wykonanie może doprowadzić do potężnych problemów. Wśród zobowiązań jakie spoczywają na osobach pracujących – bez względu na to, czy na podstawie umowy o pracę, umowy o dzieło czy umowy zlecenie – odnajdziemy konieczność rozliczenia się z fiskusem.

Rozliczanie się przez Internet z Urzędem Skarbowym - garść przydatnych wskazówek

Obowiązek podatkowy
Source: pixabay.com
Ogółem w życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że musi stanąć oko w oko z dorosłością. A nie jest to prosta kwestia. Mnóstwo spraw jest w stanie człowieka przytłoczyć. I tak dla sporej grupy ludzi rozliczenie się ze Skarbówką przyprawia o ból głowy, a tymczasem nie jest to wcale aż tak problematyczna kwestia. Kiedy dostaniemy od swoich pracodawców niezbędne dokumenty powinniśmy zacząć uzupełniać swe zeznanie podatkowe.