Apteczka

Farmaceutyki bez recepty dostępne online

Katar
Author: William Brawley
Source: http://www.flickr.com
W domowej apteczce, poza lekarstwami wydawanymi na receptę, jakie stosujesz Ty bądź ktoś z Twoich bliskich, winny znaleźć się następujące lekarstwa: przeciwbólowe, na ból gardła, udrażniające nos, na gorączkę, przeciwkaszlowe, przeciwalergiczne, uspokajające, używane przy zranieniach, żołądkowe, preparaty witaminowe i podstawowe minerały, i prócz tego termometr lekarski.

Jakie leki muszą znajdować się w kobiecej apteczce? Dowiedz się, co zakupić, gdy kolejnym razem zajrzysz do apteki

apteczka
Source: flickr.com
W każdym domu musi być apteczka, w jakiej mamy najbardziej potrzebne nam lekarstwa. Panowie oraz panie niekiedy potrzebują innych specyfików, dlatego sprawdźmy, co z pewnością powinno się znajdować w kobiecej apteczce. Bez wątpienia są to lekarstwa powiązane z okresem, a więc np. cyclodynon. Jest to naturalny, niehormonalny lek, który redukuje poziom prolaktyny we krwi, a co w związku z tym – przywraca równowagę hormonalną. Jak wiadomo albowiem kobietom, większe stężenie prolaktyny jest przyczyną zaburzeń w drugiej fazie cyklu, zwanych zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

Leki bez recepty które warto mieć w swojej apteczce

lekarstwa
Author: Kiran Foster
Source: http://www.flickr.com
Zanim przystąpimy do gromadzenia najpotrzebniejszych medykamentów, pamiętajmy o podstawach, w każdym domu bowiem winno znaleźć się miejsce na witaminę C, termometr, opatrunki jak też środki do dezynfekcji, takie jak woda utleniona lub spray do dezynfekowania skaleczeń. To baza. Później dobieramy medykamenty na konkretną dolegliwość. Przeziębienie, grypa, gorączka, dolegliwości ze strony układu pokarmowego, bóle różnego pochodzenia. Kiedy posiadamy malutkie dzieci, które jak wiemy, chorują o wiele częściej niż dorośli, preparaty zapobiegawcze będą niezbędne.