dotacje

Sporo osób śni o tym, by założyć swoją spółkę, jednak boją się o kwestie finansowe

komputer - malunek
Author: Medialab Katowice
Source: http://www.flickr.com
Teraz mamy w Polsce taki czas, że warto pomyśleć o tym, czy nie powinniśmy rozpocząć swojego biznesu. Plusem jest to, że sami sobie wówczas jesteśmy szefem, jednakże minus jest w kwestiach finansowych, gdyż własna spółka to duże ryzyko.


Jeżeli posiadamy jakiś genialny pomysł na biznes i naprawdę wierzymy w to, że mogłoby nam się udać, a jedyną blokadą stanowią pieniądze, to powinniśmy zastanowić się czy dotacje nie będą dla nas zbawiennym kołem ratunkowym.

Poszukujemy sposobów na rozwijanie własnej działalności

spotkanie firmowe
Author: dhub limited
Source: http://www.flickr.com
Szukając sposobów na rozwój swojej firmy niezwykle ważne będzie zagwarantowanie jej odpowiedniego poziomu płynności finansowej. Najlepszy nawet pomysł zostanie tylko pomysłem, jeżeli do jego realizacji zabraknie komuś pieniędzy. Problem niedoboru pieniędzy w szczególności dotyczy młodych przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają przygodę z biznesem. Często nie mają oni środków na szybki start, będą więc próbowali rozwinąć firmę etapami, inwestując większość zarobionych pieniędzy. Lecz czasami może to nie być wystarczające do szybkiego rozwoju, a w niektórych przypadkach może go wręcz uniemożliwić, powodując upadek działalności. Jeżeli przykładowo firma prowadzi działalność usługową i zatrudnieni nie będą mieli odpowiedniego sprzętu, bo po prostu właściciela nie będzie na to stać, to swoją pracę wykonają wolniej i mniej dokładnie. A to przekłada się bezpośrednio na zyski, których brak może w pewnym momencie spowodować utratę płynności finansowej, a na koniec konieczność zamknięcia biznesu.