choroba

Uzależnienie od alkoholu jest i będzie bardzo trudną chorobą ale da się ją leczyć

butelka z alkoholem
Source: flickr.com
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu niedużo osób zdawało sobie sprawę z tego, jak wielce poważną chorobą jest alkoholizm. Co najpoważniejsze, uzależnienie od alkoholu zaczyna się pozornie niewinnie. Zazwyczaj wiele z nas najzwyczajniej lubi wypić czasami kilka drinków w towarzystwie znajomych.

Każdy z nas ma różne problemy, wiele z nich jest związanych z naszą psychiką. Warto skorzystać z usług psychologa

psycholog
W nowoczesnym świecie nieustannie jesteśmy zabiegani, dni pędzą niczym szalone, tak, że nierzadko czujemy, iż nie jesteśmy w stanie ze wszystkim nadążyć, wszystkiego ogarnąć. Do tego dochodzi stres i zwyczajne przemęczenie, które ujemnie wpływają na nasze zdrowie nie tylko fizyczne, ale także psychiczne. Ile razy nie zamierzaliśmy rzucić wszystkiego i uciec? Ile razy czuliśmy wewnętrzną blokadę do robienia jakichkolwiek rzeczy? Ile razy najzwyczajniej w świecie pragnęliśmy zniknąć?

W jaki sposób leczyć depresję?

często nadal jest tematem tabu. Osoby, które na nią cierpią, same przed sobą wstydzą się przyznać do tego problemu, tym bardziej przed rodziną oraz przyjaciółmi. Dlatego tak mnóstwo przypadków tej choroby nie jest leczonych i stan chorego pogarsza się. Wiele osób nie wie również, jak pomóc ludziom dotkniętym depresją, gdzie takiej pomocy szukać i jak zareagować, gdy się z nią stykają.

Motywy zaburzeń odżywiania u kobiet i ich wyniszczające skutki

Zaburzenia odżywiania- anoreksja
Author: Benjamin Watson
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach panuje tendencja do dążenia do bycia szczupłym. Sylwetka taka jest bowiem promowana jako idealna i pożądana. Dlatego faktem staje się ostre odchudzanie się u sporej liczby pań. Rzecz jasna przy większym stopniu otyłości dieta jest w zasadzie konieczna. Dużo nadprogramowych kilogramów stanowi bowiem czynnik zagrażający zdrowiu ludzi.

Czy warto korzystać z internetowej pomocy psychologicznej czy lepiej umówić się na wizytę do gabinetu specjalisty?

wizyta u psychologa
Source: flickr.com
Problemy za zakresu psychologii mają tę przypadłość, że potrzebują przedyskutowania, odnalezienia ich przyczyn i – jeśli jest taka konieczność – podjęcia leczenia. Czy zwierzenie się przez internet przypadkowym osobom może dać ten sam rezultat jak wizyta w gabinecie psychologa?

Pages