potrawy

Czy wiemy w jaki sposób działać, kiedy okazuje się być u nas chora trzustka?

lekarz
Author: El Alvi
Source: http://www.flickr.com
O organizm należy nieustannie troszczyć się, myśląc o każdej jego części, bo jedynie wtedy będziemy mieli możliwość funkcjonować w prawdziwym zdrowiu. Przez to właśnie tak istotne będzie to, by pamiętać o profilaktycznych badaniach, które wskażą nam początkowe błędy.

Co na obiad?

Pierogi z mięsem i sosem paprykowo-czosnkowym
Author: JAWO
Source: JAWO
Wszyscy kojarzymy pewne powiedzonko, które tyczy się trzech najważniejszych posiłków w ciągu dnia. Wedle niego, śniadanie powinniśmy zjeść sami, obiadem podzielić się z dobrymi ludźmi, a kolację zostawić nieprzyjacielowi. Jest jeszcze jedno, które twierdzi, że pierwszy posiłek ma być królewski, natomiast drugi- już nieco mniej wystawny. Nigdy nie zapominajmy o ciepłym obiedzie. Samo śniadanie, nawet jeżeli będzie bardzo pożywne, nie doda nam na mocy aż do wieczora. Tak naprawdę, w naszym powszednim jadłospisie powinno być pięć posiłków, spożywanych o stałych godzinach. A obiad jest bardzo ważną jego częścią.

Sezon grillowy całkowicie rozpoczęty - jak zdrowo przygotować posiłki?

Przy grillu
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Grillować da się niemalże wszystko: mięsa, ryby, wędliny, świeże warzywa, owoce tudzież sery. To, co położymy na ruszcie, jest zależne od inwencji kucharza i apetytu gości. Znaczące jest jakkolwiek, aby przygotowywane posiłki były zdrowe. Nie każdy właśnie może sobie przyzwolić na tłuste mięsa i na całego wypieczony chleb.

Jak zrobić obiad oszczędnie? Jest wiele interesujących sposobów na tanie domowe gotowanie. Poznaj najbardziej istotne z nich

Zupa z grzankami
Author: Muhammad Ashiq
Source: http://www.flickr.com
Gotowanie to codzienność, coś z czym mamy kontakt każdego dnia. Są mimo to osoby, które nie gotują zupełnie, zamiast tego jedzą na mieście. Jeszcze inni gotują sporadycznie, bo czasami im się nie chce, więc wolą na przykład zamówić jedzenie. Przewaga jednak ludzi przyrządza potrawy, bo tak jest z reguły taniej.

Garnek rzymski idealną metodą na kulinarne zaskoczenie twoich najbliższych

Gołąbki
Author: a.fiedler
Source: http://www.flickr.com
Jeśli twoją pasją jest gotowanie, z pewnością szukasz nowych rozwiązań, które pozwolą ci przyrządzić apetyczne delikatesy, szczególnie te umożliwiające zdrowe pitraszenie, gdyż zdrowe odżywianie robi teraz prawdziwą furorę.

Zalety oraz korzyści płynące z używania oleju lnianego, jego zastosowanie w codziennej diecie

zdrowa żywność
Author: Sfera PR
Source: Sfera PR
Len jest wykorzystywany wszechstronnie w różnych dziedzinach od tysięcy lat. Już w starożytności nasiona lnu, znane również po nazwą siemienia lnianego, były stosowane podczas leczenia rożnych dolegliwości, takich jak na przykład problemy z układem trawiennym.

Jaką metodą zdrowo gotować?

ugotowane na parze
Author: Phil Gradwell
Source: http://www.flickr.com
Bardzo modne I popularne jest obecnie zdrowe odżywianie. Ważne jest, aby jeść pięć posiłków dziennie, niemniej jednak w niezbyt dużych ilościach. Pamiętajmy o tym, że podstawą zdrowego żywienia jest śniadanie. Organizmowi powinniśmy dostarczyć dość dużo energii, aby mógł pokonać trudy codziennego życia. Dietetycy zalecają też wypijanie dziennie około dwóch litrów wody i to przede wszystkim tej bez gazu. Nie zapominajmy także o tym, aby spożywać jak najwięcej owoców i warzyw. Od nich na pewno nie przybierzemy na wadze a dostarcza one naszemu organizmowi dużą dawkę witamin. Najlepiej jeść owoce i warzywa sezonowe. Owszem można te produkty kupić w innych miesiącach, ale te sezonowe są najbardziej wartościowe i najświeższe.