ćwiczenia

Trening sportowca i jego najważniejsze składniki

jazda na rowerze
Author: Republic of Korea
Source: http://www.flickr.com
Praktycznie od najdawniejszych czasów sport towarzyszył człowiekowi w jego codziennym życiu. Od zawsze jest bowiem wiadome, że ruch jest aspektem, który w dużej mierze pomaga ludziom w zachowywaniu dobrej kondycji, a co za tym idzie – dobrego zdrowia. Badania naukowe wykazały, że ludzie uprawiający sport generalnie żyją dłużej od tych, którzy posiadają siedzący tryb życia.

6 gier dla maluchów na placu zabawpoza domem

chłopiec
Author: uzi978
Source: http://www.flickr.com
Zarówno dla najmniejszych, jak i dla trochę starszych dzieci zabawa jest niezwykle ważną częścią codzienności. Poprzez zabawę najmłodsi zdobywają wiedzę, a także uczą się działania w grupie, dzielenia się i ogólnie życia w dużej grupie ludzi. Nieprawidłowe jest zdanie niektórych rodziców, którzy sądzą, że dziecko ma być trzymane pod kloszem, z dala od rówieśników, którzy mogą mieć na nie szkodliwy wpływ. Podobnie szkodliwe jest oddzielanie dziecka od wszelkich niebezpieczeństw, między innymi od infekcji i schorzeń biorących się z długotrwałego pobytu w grupie innych dzieci.

Idealny świat nordic walking

nordic walking
Author: Nujotajiem.lv Palki.lv
Source: http://www.flickr.com
Ostatnio często wybieranym rodzajem aktywności jest nordic walking. Można powiedzieć, że przez popularność tej dyscypliny spacery nabrały zupełnie innego wymiaru niż to było niegdyś. Dzięki tej dyscyplinie czerpie się wszelkiego rodzaju zalety wynikające z typowego spaceru, połączone z dodatkowymi korzystnymi następstwami dla organizmu ludzkiego. Części ludzi wydaje się, że aktywność ta nadaje się jedynie dla emerytów i jedynie oni preferują ją na co dzień. Jest to jednak nieprawda, aktywność taka jest korzystną formą spędzania wolnego czasu dla każdego. Warto dodać, że podczas takiego wycieczek spala się dużo więcej kalorii niż w czasie normalnego spaceru. Dzieje się tak, gdyż w tym specyficznym chodzie wykonuje się także specyficzne ruchy rąk, zbliżone jak przy narciarstwie biegowym.

Po co ćwiczyć z hantlami?

fitness
Source: http://www.sport-shop.pl/
Jeśli zależy Ci na poprawie siły i smukłości mięśni, a jednocześnie męczy Cię monotonia treningu siłowego, sprawdź, co do zaoferowania mają hantle Kettlebell. Dzięki nim przeprowadzisz kompleksowy trening całego ciała we własnym domu lub na świeżym powietrzu! Skuteczne przyrządy i programy treningowe wcale nie muszą kosztować wielkich pieniędzy. W czasach, kiedy kluby fitness prześcigają się w rozszerzaniu swojej oferty, do łask wracają klasyczne, i nieco już zapomniane, metody treningowe. W ostatnich latach dużą popularność zdobyły hantle Kettlebell. Ceni się je za wysoką skuteczność, prostotę, a także funkcjonalność.

Trening dzielony - skuteczny sposób na zagwarantowanie sobie oczekiwanych rezultatów treningowych w bardzo krótkim czasie

fitness club
Author: Health Gauge
Source: http://www.flickr.com
Systematyczne ćwiczenia mogą się szybko znudzić, tym bardziej kiedy znajdujemy się już na poziomie średnio zaawansowanym. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem jest trening dzielony, polegający na angażowaniu określonych mięśni, co pozwala uzyskać bardzo dobry rezultat. Dla osób zaangażowanych i preferujących ćwiczenia regularne trening ten jest w stanie przynieść wiele korzyści.

Pages