psychoterapia

Dla jakich osób jest psychoterapia? Czy jesteśmy pewni, by zacząć tę formę terapii? Co warto wiedzieć?

psychoterapia
Author: Sohel Parvez Haque
Source: http://www.flickr.com
Korzystanie z pomocy psychologa stało się dzisiaj niezwykle popularne i niemal powszechne. Wybieramy się na terapię ze swoimi powszednimi kłopotami do rozwiązania i wszelkimi smutkami. Liczymy, że psychoterapeuta poprzez udzielenie nam wsparcia i pomocy zagwarantuje szybką ulgę w cierpieniu. Warto jednak wiedzieć, iż nie każda okoliczność nadaje się na psychoterapię.

Każdy człowiek zasługuje na szansę

palenie marihuany
Author: Gerry Dincher
Source: http://www.flickr.com
Brudny, w ciemnej bramie, ze strzykawką w dłoni. Taki mamy obraz „typowego narkomana”. Jednak w ostatnim czasie uległ on zmianie, w związku z czym problem jest niełatwy do rozpoznania. Uzależnienie po cichu weszło do naszych domów, rodzin a nawet szkół. Dostępne dziś narkotyki nie pociągają za sobą już tak szybko szkód fizycznych. Dziś przeciętny narkoman może codziennie zażywać np. marihuanę zachowując wszelkie pozory normalności.

Jak odpowiedzialnie pomóc swojemu dziecku kiedy ma problemy psychologiczne?

dzieci
Author: eyeliam
Source: http://www.flickr.com
Niestety w współczesnych czasach kłopoty psychologiczne wśród najmłodszych nie należą do rzadkości. Oczywiście niejednokrotnie nie zdajemy sobie z tego sprawy, jednakże jeśli już zauważymy coś niepokojącego, wtedy bez wątpienia powinniśmy zareagować jak najszybciej. Na kłopoty naszych dzieci uwagę niejednokrotnie zwracają nam uwagę nauczyciele - warto być z nimi w dobrych stosunkach i na bieżąco monitorować postępy naszego dziecka, rozmawiając z nauczycielami żeby dowiedzieć się, czy nie zauważyli niczego niepokojącego.

Najlepszy psycholog w Katowicach.

gabinet psychologiczny
Source: flickr.com
Pojęcie psychoterapia pochodzi od greckiego słowa „psyche”-dusza i „therapein”- czyli leczyć, oznacza zatem leczenie duszy. Składają się na nią wszelkie oddziaływania o charakterze psychologicznym, które zmierzają do poprawy samopoczucia pacjenta. Wspólną cechą tych oddziaływań jest kontakt między pacjentem a terapeutą, który stanowi podstawowy środek leczenia.