zdrowie

Jak bardzo ważne są komórki macierzyste dla naszego zdrowia - na czym polega ich zbawienne działanie?

piegi na kolanach
Author: DesultoryMe
Source: http://www.flickr.com
Nasze ciało jest złożone z wielu różnorodnych typów komórek, są one nieodzowne dla stanu naszego zdrowia. Są one odpowiedzialne za codzienne czynności, o których nawet za bardzo nie myślimy, jak bicie serca, oczyszczanie krwi przez nerki, prace mózgu i tak dalej. Bardzo istotną rolę w naszym organizmie spełniają komórki macierzyste, budują one różnorodne typy komórek, są one dostawcą także całkowicie nowych komórek. Dodatkowo, gdy komórki macierzyste ulegają podziałowi mogą kreować większą ilość komórek macierzystych. Przykładowo, komórki macierzyste skóry są w stanie tworzyć nowe komórki, naturalnie skóry, albo za takie, jakie są odpowiedzialne za produkcję melatoniny.

Zdiagnozowano u Ciebie cukrzycę?Jak z nią funkcjonować?

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz…” Znana fraszka Jana Kochanowskiego, choć liczy już sobie około pięciuset lat, cały czas nie traci na swej aktualności. Należy przyznać rację poecie -, tylko dzięki życiu w zdrowiu możliwe jest realizowanie naszych planów i marzeń.

Laserowa korekcja wzroku jak dużo kosztuje oraz z jakiego powodu trzeba w nią zainwestować?

Rodzice z niemowlakiem
Author: Mirra Photography (Kristin Jona)
Source: http://www.flickr.com
Anomalie wzroku są wielce powszechnym efektem, najlepszą rodzajem walki z tymi przypadłościami jest noszenie szkieł albo nakładanie soczewek. Jednak obie formy nie są doskonałym rozwiązaniem, gdyż nie likwidują niedoskonałości, a wyłącznie pozwalają z nią funkcjonować.

O kosmetykach ekologicznych kilka ciekawostek

Makijaż z nowościami od Delia Cosmetics
Author: Delia
Source: Delia
Moda na zdrowy styl życia zaczyna dotyczyć coraz większych obszarów naszego życia. To już nie tylko aktywniejszy tryb życia i dobrze dobrana dieta, ale też naturalne, bez żadnych ulepszaczy kosmetyki. Co należy o nich wiedzieć? Kosmetyki ekologiczne cieszą się coraz większą popularnością. Kosmetyki ekologiczne zawdzięczają obecną popularność tak naprawdę składnikom, z których one powstają.

Szeroki wybór leczniczych możliwości

tabletki
Source: http://www.sxc.hu
Biorąc pod uwagę lekarstwa, zrobiliśmy na przestrzeni ostatnich lat spory postęp. Na rynku można bez skrępowania przebierać wśród wartych uwagi opcji, jakie dobierane są jednak całkowicie zgodnie z opinią fachowca. W stu procentach właściwe podejście do każdej chorej osoby pokazuje również ogromne zaangażowane.

Przedmioty, które wspomogą zdrowy tryb życia

Warzywa i owoce
Author: Kikkoman
Source: Kikkoman
Dzisiejszy człowiek, który żyje w zamożnych państwach raczej nie głoduje. Jest zupełnie na opak, coraz więcej osób jest otyłych. Przyczyn tego zjawiska jest sporo. Przede wszystkim powinno się wymienić skład artykułów spożywczych, które są dostępne w sklepach. Trudno o zdrowe odżywianie, jeśli na półkach przeważają rzeczy zawierające w sobie gigantyczne ilości cukru, nasyconych tłuszczy i przetworzonych składników.

Pages