Żywienie w sporcie

Różnego rodzaju gilzy oraz bibułki do papierosów – akcesoria dla palących

sportowiec
Author: Alexander Lyubavin
Source: http://www.flickr.com
Osobom postronnym wydaje się, że produkcja papierosów na pewno jest łatwym zajęciem, nie wymagającym żadnego zainteresowania. Innego zdania są osoby pracujące w tego typu produkcji oraz sami palacze, którzy interesują się nie tylko wypalaniem papierosów, ale też poznawaniem zasad ich produkcji.

Gdzie szukać inspiracji kulinarnych?

Deser
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Z roku na rok coraz bardziej trendy robi się dodawanie własnych przepisów na strony online. Podobnie blogi kulinarne stają się potęgą, co jest nadzwyczaj cieszącą tendencją. Dzięki temu można wyszukać mnóstwo przepisów z całego świata, które zadowolą nawet najbardziej wymagające kubki smakowe. Niejednokrotnie sprawdzone przepisy na surówki to w gruncie rzeczy klasyki, które uzupełniane są wyjątkowym dodatkami.

Sezon grillowy całkowicie rozpoczęty - jak zdrowo przygotować posiłki?

Przy grillu
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Przypiekać na ruszcie da się nieomal wszystko: mięsa, ryby, wędliny, świeże warzywa, owoce tudzież sery. To, co położymy na ruszcie, zależy od inwencji kucharza i apetytu osób. Znaczące jest natomiast, aby sporządzane posiłki były zdrowe. Nie każdy człowiek bowiem może sobie przyzwolić na kaloryczne mięsa i na maksa wypieczony chleb.

Jaką metodą zdrowo gotować?

ugotowane na parze
Author: Phil Gradwell
Source: http://www.flickr.com
Bardzo modne I popularne jest obecnie zdrowe odżywianie. Ważne jest, aby jeść pięć posiłków dziennie, w regularnych odstępach czas i niewielkich ilościach. Pamiętajmy o tym, że podstawą zdrowego żywienia jest śniadanie. Nasz organizm powinien otrzymać odpowiednią ilość energii, aby by miał jej wystarczająco na energiczne rozpoczęcie aktywnego dnia. Również codziennie powinniśmy wypijać około 2 litrów wody i to przede wszystkim tej bez gazu. Nie zapominajmy także o tym, aby spożywać jak najwięcej owoców i warzyw. Od nich na pewno nie przybierzemy na wadze a dostarcza one naszemu organizmowi sporo zdrowych i potrzebnych witamin. Największy wybór owoców i warzyw jest w sezonie wiosenno-letnim, wtedy też są najtańsze. Owszem można te produkty dostać w innych miesiącach, ale te zakupione czy zerwane w sezonie są najbardziej wartościowe i najbardziej świeże.

Witaminy i suplementy dla kobiet, jakie dopomogą Ci zadbać o Twoje zdrowie

tabletki i witaminy
Author: Kiran Foster
Source: http://www.flickr.com
Witaminy oraz suplementy diety niewątpliwie nie zastąpią wyśmienitej, zdrowej diety, niemniej zdołają multum wspomóc. Przyjmowanie niektórych witamin oraz suplementów może mieć korzystny wpływ na nasze zdrowie, design i samopoczucie.

W jakiej sytuacji warto skorzystać z pomocy dietetyka? W jakich sprawach może pomóc? Kiedy najlepiej do niego pójść?

dietetyka
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Z rad dietetyków korzysta wciąż większa ilość osób, a najważniejszym powodem jest chęć zmiany stylu życia, zdrowe odżywianie i poznanie zasad prawidłowego żywienia. To wszystko jednak prowadzi do jeszcze innego celu, a mianowicie możliwości pozbycia się kilku zbędnych kilogramów. Wizyta u dietetyka jest ważna także z innych względów, gdyż sposób odżywiania ma bardzo duże znaczenie, zgodnie z tym co opublikowało WHO, aż 70% przypadków całej puli chorób, jakie atakują ludzi ma swoje podłoże w nieprawidłowym sposobie odżywiania.

Gdy nadchodzi jesień przydatna będzie lampa antydepresyjna

jesień
Author: frucht1991
Source: http://www.flickr.com
Każdy dobrze wie, że o wiele lepiej się czujemy, gdy jest ciepło i świeci słońce niż w momencie, kiedy leje deszcz i za oknem jest chłodno i ciemno. Dlatego jesienią i zima wybieramy się na wczasy do miejsc gdzie jest ciepło. Jednak nie zawsze mamy na to pieniądze. Sporo osób chodzi raz na jakiś czas na solarium, by trochę się pobudzić i poczuć lepiej. Terapia światłem, jest bardzo popularnym sposobem leczenia nie tylko sezonowej chandry, ale również stanów depresyjnych.

Pages